BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU DLA POMORSKICH POLICJANTÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU DLA POMORSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 21.12.2018

Dzisiaj do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Z rąk harcerzy Chorągwi Gdańskiej Związku Harcerstwa Polskiego odebrał je nadinsp. Jarosław Rzymkowski Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

Dzisiaj do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Z rąk harcerzy Chorągwi Gdańskiej Związku Harcerstwa Polskiego odebrał je nadinsp. Jarosław Rzymkowski Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku. ZHP odbiera Światło od skautów słowackich na przejściu granicznym i przekazuje harcerzom w całej Polsce, następnie do państw na wschodzie. Jest ono żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Dzisiaj przed południem harcerze Chorągwi Gdańskiej Związku Harcerstwa Polskiego symbolicznie przekazali pomorskim policjantom Betlejemskie Światełko Pokoju. Odebrał je Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

Akcja „Betlejemskie Światło Pokoju” została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORT). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Związek Harcerstwa Polskiego odbiera Światło od skautów słowackich na przejściu granicznym i przekazuje harcerzom w całej Polsce, następnie do państw na wschodzie. (źródło: ZHP)

W tym roku już po raz 28. światełko dotarło do Polski ze strony słowackiej, w Zakopanem gdzie zaopiekowali się nim harcerze z Chorągwi Gdańskiej.