Wiadomości

DWÓCH POLICJANTÓW Z WEJHEROWA WYRÓŻNIONYCH W KONKURSIE „BIAŁA WSTĄŻKA”

Data publikacji 26.11.2018

Wejherowscy policjanci, asp. sztab. Emilian Gajkowski z zespołu ds. nieletnich wydziału prewencji oraz sierż. sztab. Andrzej Polakowski - dzielnicowy rewiru dzielnicowych z wejherowskiej komendy, zostali wyróżnieni przez Panią Ewę Zarębińską–Szodrą, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, dyplomem uznania za szczególne zaangażowanie oraz profesjonalizm i gotowość niesienia pomocy osobom poszkodowanym wskutek przemocy w rodzinie. Uroczystość odbyła się w piątek 24 listopada 2018 roku w Bolszewie podczas konferencji pt. „Nie ma dzieci są ludzie”.

Wejherowscy policjanci, asp. sztab. Emilian Gajkowski z zespołu ds. nieletnich wydziału prewencji oraz sierż. sztab. Andrzej Polakowski - dzielnicowy rewiru dzielnicowych z wejherowskiej komendy, zostali wyróżnieni przez Panią Ewę Zarębińską–Szczodrą, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, dyplomem uznania za szczególne zaangażowanie oraz profesjonalizm i gotowość niesienia pomocy osobom poszkodowanym wskutek przemocy w rodzinie. Uroczystość odbyła się w piątek 24 listopada 2018 roku w Bolszewie podczas konferencji pt. „Nie ma dzieci są ludzie”.

W piątek o godzinie 10:00 w Publicznej Bibliotece w Bolszewie przy ul. Reja 9 odbyła się konferencja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie - „Nie ma dzieci są ludzie”. Podczas konferencji wyłoniono laureata konkursu „Biała Wstążka 2018” i przyznano wyróżnienia, które otrzymali dwaj policjanci wejherowskiej komendy : asp.sztab. Emilian Gajkowski oraz sierż. sztab. Andrzej Polakowski. Wyróżnienia zostały im przyznane z uwagi na duże zaangażowanie na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

Jednym z punktów konferencji było także przemówienie naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie asp.sztab. Ryszard Rycherta na temat procedur obowiązujących policjantów podczas interwencji, w sytuacji gdy zagrożone jest życie czy zdrowie dziecka.