WOJEWÓDZKA INAUGURACJA PROJEKTU „UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

WOJEWÓDZKA INAUGURACJA PROJEKTU „UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA”

Data publikacji 04.09.2018

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Kaliskach Kościerskich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura oraz Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk zainaugurowali III edycję wojewódzkiego projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. Inicjatywa dedykowana jest uczniom klas pierwszych szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Kaliskach Kościerskich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura oraz Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk zainaugurowali III edycję wojewódzkiego projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. Inicjatywa dedykowana jest uczniom klas pierwszych szkół podstawowych województwa pomorskiego.

4 września 2018 r., o godz. 10:00, w Szkole Podstawowej w Kaliskach Kościerskich odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, połączone z uroczystym otwarciem sali gimnastycznej. W trakcie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura wraz z Wicewojewodą Pomorskim Mariuszem Łuczykiem zainaugurowali III edycję wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”, którego twórcami są funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Rangę temu wydarzeniu nadali zaproszeni goście oraz partnerzy powyższej inicjatywy: st. bryg. Piotr Socha – Zastępca Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Marek Stęchły – Dyrektor Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Gdyni i Patrycja Olińska reprezentująca Prezesa Fundacji Energa, którzy bardzo pozytywnie wypowiedzieli się na temat powyższego przedsięwzięcia. Każdy z gości wskazał, że bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem i należy dołożyć wszelkich starań, aby je zapewnić.

W bieżącym roku szkolnym przedsięwzięciem objętych zostanie 6 tysięcy dzieci uczęszczających do klas pierwszych szkół podstawowych, a zajęcia edukacyjno - profilaktyczne realizowane będą w następujących pięciu obszarach zagadnieniowych:

- „Bezpieczny w drodze do szkoły” - realizowany przy współpracy fundacji LOTOS,
- „Bezpieczny w domu”, którego partnerem jest Pan nadbryg. Tomasz Komoszyński Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
- „Bezpieczny w czasie ferii” - realizowany przy wsparciu fundacji Energa,
- „Bezpieczny w sieci” - prowadzony przy współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Gdyni,
- „Bezpieczny w czasie wakacji” - realizowany przy współpracy z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem

Po oficjalnych uroczystościach dla dzieci zorganizowano pokaz pojazdów służbowych będących na wyposażeniu Policji i Straży Pożarnej. Uczniowie mogli poczuć się jak „mali policjanci czy strażacy”, włączyć sygnały dźwiękowo – świetlne, usiąść za kierownicą radiowozów i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Ogromnym zainteresowaniem małych milusińskich cieszył się słoń „POPO” – maskotka pomorskiej policji, który budził radość każdego dziecka i sprawiał, że na twarzach pojawiał się uśmiech. W punktach informacyjnych funkcjonariusze udzielali porad w zakresie bezpieczeństwa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na właściwe, zgodne z przepisami, zasady poruszania się po drodze.

W trakcie realizacji projektu „Uczę się bezpieczeństwa”, ogłoszony zostanie konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie nastąpi po zrealizowaniu przez policjantów jednostek miejskich i powiatowych Policji spotkań profilaktycznych.

Powyższa inicjatywa realizowana jest w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.