Wiadomości

FUNKCJONARIUSZE KWP NA SPOTKANIU UCZESTNIKÓW PROJEKTU BADAWCZO-NAUKOWEGO „ANITA”

Data publikacji 20.08.2018

W dniach 16-17 lipca 2018 r w Holandii w miejscowości s, Hertogenbosch odbyło się spotkanie uczestników projektu badawczo-naukowego „ANITA” finansowanego ze środków europejskich w ramach Programu „Horyzont 2020”. Z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w tym spotkaniu uczestniczyło dwóch policjantów kom. Arkadiusz Radomski z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku oraz podinsp. Daniel Zawadziński z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Gdańsku .

W dniach 16-17 lipca 2018 r w Holandii w miejscowości s, Hertogenbosch odbyło się spotkanie uczestników projektu badawczo-naukowego „ANITA” finansowanego ze środków europejskich w ramach Programu „Horyzont 2020”. Z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w tym spotkaniu uczestniczyło dwóch policjantów kom. Arkadiusz Radomski       z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku oraz podinsp. Daniel Zawadziński    z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Gdańsku .

Celem projektu „ANITA”, który rozpoczął się w czerwcu br. w Rzymie jest poprawa możliwości wykrywczych organów ścigania poprzez dostarczenie zestawu narzędzi i technik skutecznego zwalczania w Internecie nielegalnego handlu podrobionymi / sfałszowanymi lekami, bronią itp. Osiąga się to poprzez monitorowanie nowych i istniejących rynków internetowych; ustalanie przestępczych tożsamości w sieciach społecznościowych , narzędzie ma umożliwiać wgląd w grupy przestępcze związane z handlem nielegalnymi produktami; odkrywanie i rozumienie trendów i wzorców zachowań; ujawnianie, śledzenie i monitorowanie płatności i transakcji w sieciach kryptowalut; Pomoże to organom ścigania w bardziej skutecznych działaniach dochodzeniowych w Internecie, wykorzystując treści online i informacje uzyskane zgodnie z nakazem prawnym. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie

www.anita-project.eu